Tasarım Merkezi

Tasarım Merkezi OKT’nin gelişim aşamasının başlarında küçük mobilya üreticilerinin ihtiyaçlarını  karşılamak amacıyla kurulmuştur. Bu hizmeti sağlamanın temelinde, rekabetin yüksek olduğu bir pazarda işletmelerin rekabet güçlerini arttırmalarına yardımcı olmak amacı bulunmaktadır.

Tasarım Merkezi her müşterinin ihtiyaç ve isteklerine özel, her zaman yenilikçilik öğesini içeren bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. 20 yılı aşkın süredir sektörde çalışma deneyimi bulunan bir mobilya tasarımcısı Tasarım Merkezine liderlik etmek üzere görevlendirilmiştir.

En son teknoloji yazılım ve donanım, tasarım sürecinin kilit unsurları olacak ve bilgisayar destekli tasarımlar uygulanacaktır. Tasarım merkezi tarafından kullanılan yazılım uygulamaları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Cabinet Vizyon
  • Solidworks
  • Espirit

Tasarım hizmeti, tasarım süresini azaltmayı, işletmelere yenilikçi fikirler sunmayı, tasarım kalitesini yükseltmeyi mümkün kılacaktır. OKT’de buna ek bir fayda olarak, tasarım hizmeti CAD tasarımının CNC ekipmanıyla bağlantılı olduğu “tasarımdan başlayarak son aşamaya kadar bütün hizmetlerin olduğu” paket sunularak, müşterinin atölyesinde montaja hazır olacak şekilde malzemeler kesilip şekillendirilebilir ve boyanabilmektedir. Sunulan paketler arasında ofis mobilyaları, mutfaklar, yatak odaları ve çocuk odaları gibi her tip mobilya yer almaktadır.

Tasarım Merkezi, işletmelerin ortak ihtiyaçlarına cevap olarak, temel teknik çizim, tasarıma giriş ve talebe bağlı diğer tasarımla ilgili eğitimler de sunacaktır.